YALOVA DA GÖNÜLLÜLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN AYAĞA KALKTI

YALOVA DA GÖNÜLLÜLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN AYAĞA KALKTI

Tarih 16 Haziran 2022, 01:31 Editör

Yalova nın çeşitli bölgelerinden pek çok gönüllü ve hayvan dostu bir araya gelerek vakıf kurma çalışmalarını başlattı. Sahipsiz Hayvanları Koruma Vakfı SAHAV faaliyetlerine gün sayıyor.

Projelerini anlatmak ve destek istemek için ziyaretler de yapmaya başlayan SAHAV temsilcileri, Yalova Valisi Muammer Erol’u, Ak Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’ı, CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel’i ve Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’u, ziyaret eden SAHAV temsilcileri; “Nasıl ki sokaklarda evsiz barksız, ana-babasız çocukların yaşamasını istemiyorsak, aynı şekilde hayvan dostlarımızın da sokakta, sahipsiz hayvan olarak dolaşmasını, yaşamak dahil tüm temel haklarının ellerinden alınmış olmasını, hatta bu hayvanların sokaktaki varlığı gerekçe gösterilerek kamuoyunda nefret ve düşmanlık kampanyalarının yürütülmesini istemiyoruz. İşte tam da bu nokta da buna DUR demek için yola çıktık ve YALOVA SAHİPSİZ HAYVANLARI KORUMA VAKFI’ nı kurduk. Şimdi de vakıf olarak büyük bir alanda PATİKENT projesi için kolları sıvıyoruz. Çıktığımız bu yolda, Kamunun, Özel şirketlerin, İş İnsanlarının kısaca herkesin desteğine ve katkısına ihtiyacımız olduğunu, bu çabaların da çok sesli çok renkli olunursa o kadar başarıya ulaşacağını biliyor ve tüm Yalova kamuoyundan ilgi ve destek bekliyoruz. Şunu da belirtmek isteriz ki, bu proje ile tüm hayvanlar PATİKENT de toplanmayacak. Sokakta, sahipli hayvanlar yaşamaya devam edeceği gibi, ayrıca o sokak sakinlerinin sahiplendiği, bakıp gözettiği, koruyup kolladığı patili dostlarımız elbette kendi sokağında yaşamaya devam edecek. Sokaklardaki sayının da artmaması adına seyreltme yoluna gidilecek. Unutmayalım ki onlarda mahallemizin sakini ve hayatımızın bir parçası. Biz, sadece sokaklarda, köylerde, ormanlara terk edilen, çöplüklerde yaşamaya çalışan, sahipsiz bırakılan, muhtaç hayvanları PATİKENT bünyesinde oluşturduğumuz özgürce gezebilecekleri alanlar da koruyup kollayacağız. Projemize olan inancımız ve Kamunun da katkılarıyla PATİKENT ‘i hayata geçirmek için her türlü özveriyi ve çabayı göstermeye hazır olan biz gönüllüler yola çıktık ve çoğalarak devam edeceğimizi biliyor ve tüm Yalova halkını da desteğe davet ediyoruz.” Diye konuştular.

Bu haber 166 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HABERLER

Udi Bestekar CELAL ABACI Çınarcık ta

Udi Bestekar CELAL ABACI Çınarcık ta TRT Ankara Radyosu sanatçılarından Udi Bestekar Celal Abacı, Çınarcık ta koro çalışmalarını sürdürüyor.

Saygı, Özlem ve Minnetle Anıyoruz

Saygı, Özlem ve Minnetle Anıyoruz Ata’mızın ebediyete intikalinin 84. Yıldönümünde bıraktığı eşsiz mirasını gelecek nesillere aktarmak için çok çalış...

YALOVA MAGAZİN / Vedat YILMAZ